• Mengeš iz preteklosti v sedanjost in za prihodnost

24. avgusta 2019, je v varnem zavetju lovske koče LD Mengeš potekala kulturno-etnološka prireditev “Mengeš iz preteklosti v sedanjost in za prihodnost“, z letošnjo temo pogovorov Planinstvo v Mengšu. Organizator je bil Turistično društvo Mengeš, večer je vodila Nataša Jerič.

Na srečanju smo člani našega društva predstavili planinstvo v Mengšu, delo društva in gradnjo Mengeške koče na Gobavici. Drugi del je bil namenjen alpinistu Tonetu Škarji, s katerim smo obudili spomin na prispevek mengeških planincev k slovenskemu in svetovnemu alpinizmu.

Kljub izredno slabemu vremenu je bil obisk kar dober. Na koncu nas je voditeljica pohvalila, da smo dobro opravili delo, kar je bilo čutiti iz aplavza. Sledilo je prijetno druženje s pogostitvijo.

Več o dogodku, pa tukaj: Mengeš iz preteklosti v sedanjost in za prihodnost: Planinstvo v Mengšu